Home دانلود فیلم جدیدفعالیت فراطبیعی – Paranormal Activity
فعالیت فراطبیعی – Paranormal Activity

فعالیت فراطبیعی – Paranormal Activity

فعالیت فراطبیعی – Paranormal Activity

کارگردان : اورن پلی
نویسنده : جیسون بلوم – اورن پلی
ژانر : ترسناک

فعالیت فراطبیعی – Paranormal Activity
فعالیت فراطبیعی – Paranormal Activity

معرفی فیلم – پارانورمال اکتویتی یا « فعالیت فرا طبیعی » یکی از بهترین فیلم های جهان در ژانر ترسناک است . نخستین باری که این فیلم به اکران درآمد به سال 2007 برمیگردد که در جشنواره فیلم های ترسناک اسکریمفست به نمایش گذاشته شد .

نکته جالب در مورد این فیلم ، نحوه ی تولید آن است . کارگردان این فیلم یعنی « اورن پلی » سالها به دنبال ساخت همچین فیلمی بود و با کمپانی های زیادی درمورد فیلمنامه این عنوان صحبت کرده بود ، اما هربار به دلایل و بهانه ای آنرا رد میکردند .
نهایتا او تصمیم به ساخت این فیلم با کمترین بودجه ی ممکن شد ، پلی و همکار خود جیسون ، توسط یک دوربین هندیکم فیلمبرداری فیلم را شروع کردند و سپس وسایل فیلمبرداری آماتور را به پروژه خود اضافه کردند . نتیجه ای که حاصل شد یکی از عجیب ترین اتفاقات سینما بود ، فعالیت فراطبیعی با بودجه ای بالغ بر 15 هزار دلار ساخته شد و توانست بیش از 200 میلیون دلار فروش داشته باشد ، بنابراین این فیلم ، براساس بازده سرمایه گذاری ، پرسودترین فیلم تاریخ سینما است .

داستان فیلم :

یک زوج جوان از طبقهٔ متوسط به خانه‌ای در حومهٔ شهر نقل‌مکان می‌کنند، اما حضور نیرویی در نیمه‌های شب، که ممکن است شیطانی باشد، آرامششان را برهم می‌زند. هرچه می‌گذرد، فعالیت‌های مرموز این نیرو بیشتر و بیشتر می‌شود، به‌ویژه وقت‌هایی که زوج جوان در خوابند.

کیتی و نامزدش میکا، سه سال است با هم زندگی می‌کنند که ناگهان درمی‌یابند وقتی خوابند، نیرویی آن‌ها را تسخیر می‌کند. کیتی به میکا اعتراف می‌کند که از وقتی ۸ ساله بوده حضور این نیرو را احساس می‌کرده‌است. میکا اعتقادی به نیروی شیطانی ندارد و دوربینی می‌خرد تا فعالیت‌های شبانهٔ آن را ضبط کند. کیتی از یک متخصص ارواح به نام فردریکس کمک می‌خواهد. فردریکس هم حضور شیطان را احساس می‌کند و به آن‌ها توصیه می‌کند با یکی از دوستانش تماس بگیرند.
درحال حاضر پارانورمال اکتیویتی یکی از بهترین فیلم های جهان در ژانر ترسناک محسوب میشود .